30 Maj

DRUGI NUMER NASZEJ GAZETY TUŻ, TUŻ…

Drodzy Przyjaciele,

to są te najpiekniejsze chwile, kiedy można swobodnie odetchnąć i usiąść w wygodnym fotelu z poczuciem dobrze wypełnionych zadań. To już kolejny numer naszej fundacyjnej gazety, która trafi pod strzechy w całej Polsce (teraz już jest w Internecie, a niebawem w formie papierowej wyjdzie z drukarni) jednak najwięcej będzie jej kolportowanej na Pomorzu oraz w województwie dolnośląskim.

Po prostu… życzę miłej i owocnej lektury.

Pobierz PDF

Pobierz PDF

Roman Szałapski
redaktor prowadzący

22 Kwi

Kolejny numer naszej gazety już w drodze

Mam przyjemność poinformować, że jesteśmy w trakcie składania kolejnego numeru naszej gazety „Zdrowe Życie”.

Zapowiada się niezwykle ciekawe wydanie. Zwiększamy nakład i różnicujemy kolportaż. Teraz to już śmiało można powiedzieć, że jest to gazeta o zasięgu krajowym, a nawet kilkaset egzemplarzy trafi do Zjednoczonego Królestwa GB, USA, Niemiec i Holandii.

Tym razem tematem przewodnim będzie projekt utworzenia w Kwidzynie CENTRUM PROMOCJI I PROFILAKTYKI ZDROWIA metodami naturalnymi.

Tymczasem załączamy próbkę gazety, co warto zawsze mieć w domu… pod ręką. Miłej lektury.

Pobierz PDF

Pobierz PDF

Roman Szałapski
redaktor prowadzący

22 Wrz

Posiedzenie Komisji Zdrowia w Kwidzynie takie, jakiego dotąd nie było…

Doktor Alexandra Niedzwiecki z Instytutu Badawczego Medycyny Komórkowej Doktora Ratha w Kalifornii i Paulina Paciorek z holenderskiego biura w Heerlen, zaprezentowały 22 września w sali plenarnej Rady Miasta Kwidzyna pilotażowy, zupełnie nowatorski w skali świata program profilaktyki zdrowia wraz z badaniami.

Załączona prezentacja odnosi się do wystąpienia doktor A. Niedzwiecki (link)

0

05

04

03

02

01

 

02 Wrz

Ocena potrzeb zdrowotnych mieszkańców Kwidzyna

10_city_skyline[1]

Szanowni Państwo,

Fundacja Zdrowia Dr Ratha prowadzi badanie dotyczące oszacowania potrzeb zdrowotnych mieszkańców Kwidzyna.

Zapraszam Państwa do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety. Jej wyniki pozwolą nam na określenie kierunków działania i wdrażania programów profilaktyki zdrowia w Państwa mieście.

Link do ankiety: http://goo.gl/forms/C4U7NLddO7

Dziękuję za pomoc i wypełnienie ankiety w imieniu całego polskiego zespołu Fundacji Zdrowia Dr Ratha!

01 Wrz

Słoneczniki na stronie!

sunflowers0012

Na naszej stronie pojawiła się nowa pozycja – GALERIA pod WARTO ZAJRZEĆ w górnej nawigacji.

Poniżej mały skrót tego co możecie na niej zobaczyć:

Fundacja „Zdrowe Życie” mieści się w budynku, wokół którego co roku na przełomie lipca, sierpnia, września i października rosną setki słoneczników. Są ciepłe, radosne i dają dużo dobrej energii. Pomagają na zewnątrz pozostawić wszystko z czym zmagamy się na co dzień. Nasi przyjaciele często podkreślają, że te niezwykłe kwiaty wprowadzają ich w dobry nastrój.

Zamieszczone zdjęcia są niewielkim wycinkiem bogatej fototeki, która cały czas powstaje od 2000 roku. Nie ma dwóch takich samych zdjęć. Zapraszamy do zwiedzenia galerii. Ciepło słoneczników wnika i przenika…

autor zdjęć: Roman Szałapski

romeo10016

 

14 Lip

Fundacja ma swoją gazetę

Tak, to fakt! Pierwszy numer jest już gotowy, choć dość nietypowy. Przyjazny i kolorowy.

Udało się wpaść w nutkę tak zwanej radosnej twórczości, to i tak przyznać należy, że jest to gazeta o specyficznej specyfice :). Nigdzie indziej na świecie nie ma pisma o zdrowiu tak szczątkowo skomercjonalizowanego. Same fakty, przydatne informacje do tego, by wziąć zdrowie w swoje, czyli zaufane ręce.

Drodzy Przyjaciele… czytajcie i komentujcie, piszcie do nas. Jeśli gazeta znajdzie życzliwych odbiorców, to będą kolejne wydania.

Roman Szałapski
redaktor prowadzący

Pobierz PDF

Pobierz PDF

24 Cze

Fundacja ma swoją gazetę!

Fundacja_01

Właśnie kończymy pierwszy numer 24 stronicowej gazety formatu A 3. Dodam tylko, że jest to numer bezpłatny i ukaże się w dystrybucji w Kwidzynie i okolicach oraz można otrzymać darmowy egzemplarz przy zamówieniu produktów z naszego sklepu internetowego. O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie, a teraz niech to będzie niespodzianka.

Fundacja_01

23 Cze

Czy wiesz, że…

movement-skan

Motto:

Budowa prawdziwie demokratycznej Europy, musi być zbudowana przez ludzi i rozpocząć się właśnie tu, w Oświęcimiu, gdzie na gruzach cywilizacji śmierci powstaje Ruch Życia – „Movement of  Life”.

Obowiązkowym punktem spotkań w ramach Ruchu Życia jest obecność w Muzeum Auschwitz i złożenie kwiatów pod Ścianą Śmierci przy Bloku 11.

Obowiązkowym punktem spotkań w ramach Ruchu Życia jest obecność w Muzeum Auschwitz i złożenie kwiatów pod Ścianą Śmierci przy Bloku 11.

Odkłamać historię

Światowy Ruchu Życia – „Movement of Life” zaprosił swoich liderów z całego globu do udziału w wyjątkowej konferencji w Oświęcimiu. Celem tego wydarzenia było nie tylko uczczenie 70-tej rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, ale przede wszystkim uświadomienie prawdy o II wojnie światowej i o Auschwitz, uświadomienie tej prawdy, której nadal brakuje w podręcznikach historii. Głównym przesłaniem podczas spotkania, jak i powodem, dla którego spotykanie odbyło się właśnie tu – w Oświęcimiu  jest to, iż  architekci Auschwitz – kartel farmaceutyczny i chemiczny IG Farben – reprezentują również dziś takie same interesy gospodarcze, które blokują wiele dziedzin naszego życia.  Czytaj więcej

03 Lut

ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO SZEŚĆDZIESIĄTCE

www.PawelWolochowicz / Fotograf Kwidzyn2015 rok otwiera przed nami wielkie możliwości skorzystania z dobrodziejstw funduszy europejskich. Fundacja złożyła dzisiaj pierwszy z serii projektów, gdzie stara się o fundusze na profilaktykę zdrowia. Powstał niezwykle ciekawy projekt dla seniorów z powiatu kwidzyńskiego pod nazwą „Życie zaczyna się po sześćdziesiątce”.

– Nieustannie inspiruje nas Pani Jadwiga Koszczka, która jest emerytowaną nauczycielką, a jej temperamentu mógłby pozazdrościć niejeden młodzieniaszek, powiedział Roman Szałapski, prezes Fundacji Zdrowe Życie i współautor omawianego projektu.

– Pani Jadzia podsunęła nam pomysły na to, jak seniorzy chcieliby spędzić czas tak, żeby było i radośnie, i zdrowo, i wesoło, dodał R. Szałapski.

Projekt dla seniorów przewiduje między innymi zajęcia w basenach solankowych w Grudziądzu, zajęcia w Akademii Długowieczności, obsługę komputera, zajęcia o tym jak zostać Wolontariuszem, kurs z Medycyny Komórkowej, przygotowywanie zdrowych i smacznych potraw według zasady Pięciu Przemian, zorganizowanie seminarium dla 100 osób o Wodzie Życia, udział w warsztatach masażu i diagnostykę Pasażerów na Gapę, czyli bioskan patogenów, które zasiedlają nasze organizmy.

Udział 60 kobiet i mężczyzn w projekcie ma być bezpłatny! Wystarczy, że wszyscy będziemy trzymali kciuki za powodzenie projektu w konkursie, a już od kwietnia zaczną się zajęcia. Proszę zaglądać na naszą stronę, to poinformujemy o losach projektu.

Dowód nadania paczki poleconej z projektem na konkurs „ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO SZEŚĆDZIESIĄTCE… „

asos-2015