Salon kosmetyczny SONIA od 30 lat w Kwidzynie

plazanet-1
plazanet-2
salon_sonia_jpg
salon kosmetyczny soniaMISJĄ  Salonu Kosmetycznego „Sonia” jest pielęgnowanie zdrowia i piękna pacjentek, w zgodzie z Naturą, w synergii z wiedzą i 30 letnim doświadczeniem.

Właścicielka – Barbara Szałapska twierdzi, że: „URODA, TO BLASK ZDROWIA”. Dlatego jest propagatorem profilaktyki zdrowia. Założyła Punkt Konsultacyjny Koalicji Dr Rath’a w Obronie Zdrowia. Ma Dyplom I i II stopnia jako Konsultant Medycyny Komórkowej.

Wykonujemy najwyższej klasy zabiegi kosmetyki medyczno pielęgnacyjnej w zgodzie z Naturą.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku, od godziny 10.00 do 18.00, a w soboty od 9.00 do 14.00.

Barbara Szałapska kosmetyczka
Tel: 55 279 63 68
salubriter_vivere@wp.pl
www.zdrowezycie.org

 • Seria BIOFUSION
 • Seria H₂O INFUSION
 • Seria INFUSION
 • Seria PROGRESSIVE

SERIA BIOFUSION

DRUGA SKÓRA

Seria innowacyjnych kosmetyków biologicznie regenerujących cerę wrażliwą, suchą, dojrzałą, podatną na podrażnienia i alergie

Wynalazek. Kosmetyki tworzą drugą skórę, o strukturze i proporcjach ściśle odtwarzających budowę naskórka. Ma ona zdolność BIOFUZJI, czyli wtapiania się w skórę i biologicznego naprawiania nieszczelności i uszkodzeń naskórka. 3C – potrójna, głęboko wnikająca witamina C działa rozjaśniająco na przebarwienia, stymuluje metabolizm i syntezę elastyny oraz kolagenu. W efekcie następuje rewelacyjne wzmocnienie, ujędrnienie i poprawa struktury skóry oraz redukcja zmarszczek. Cera zachwyca gładkością i miłą w dotyku fakturą.

Produkty testowane na alergikach.

ODKRYCIA

 • NANODYSKI™ – nowatorskie nośniki w postaci płaskich krążków, wypełnionych substancjami aktywnymi. Pokonują aż 14 warstw komórek naskórka!
 • BIOFUZJA – proces wtapiania się kosmetyku w skórę. Nowatorska koncepcja receptury na bazie składników o strukturze i proporcjach ściśle odtwarzających budowę naskórka (dermomimetyzm). Złożona z nich biokompatybilna druga skóra łączy się z naskórkiem za pomocą wiązań wodorowych i sił elektrostatycznych w jednolitą warstwę, która precyzyjnie naprawia jego uszkodzenia.
 • 3C – POTRÓJNA WITAMINA C – trzy różne superstabilne formy witaminy C (nanodyskowa, hydrofilowa, lipofilowa), wnikające w skórę na głębokość kilkunastu warstw komórek, co pozwala na pełne wykorzystanie komórek. Cecha ta pozwala na pełne wykorzystanie wielkiego potencjału tej witaminy – regenerującego, stymulującego i opóźniającego procesy starzenia się skóry.

GŁÓWNE SKŁADNIKI AKTYWNE

 • NANODYSKI™, 3 formy witaminy C, ceramid 2, ceramid 3, lamelle cholinowe, kwas palmitynowy, alkohole C12-C16, fosfatydylocholina, lecytyna, aktywne peptydy, olej tsubaki, kwas hialuronowy.

SERIA H₂O INFUSION

HYDROINFUZYJNE NAWILŻANIE ANTI-AGING

Seria luksusowych kosmetyków o wyjątkowej sile nawilżania i odmładzania wyglądu skóry dojrzałej 40+

Ponadprzeciętne efekty kosmetyczne osiągnięto dzięki wspomaganiu wnikania w skórę składników aktywnych. Przełomem jest zastosowanie rewolucyjnych nośników NANODYSKÓW™ oraz mechanizmu ZASADZKI NA WODĘ, dzięki którym nawilżenie skóry wzrasta nawet o 100%.

ODKRYCIA

 • NANODYSKI™ – nowatorskie nośniki w postaci płaskich krążków, wypełnionych substancjami aktywnymi. Pokonują aż 14 warstw komórek naskórka!
 • ZASADZKA NA WODĘ – innowacyjny system wielopoziomowego nawadniania skóry, złożony z 11 biologicznie czynnych składników i 6 różnych form kwasu hialuronowego. Infuzyjnie „zwabione” cząsteczki H₂O zostają uwięzione w skórze jak w pułapce bez wyjścia, stanowiąc źródło życia dla komórek. Nawilżenie naskórka może wzrastać nawet dwukrotnie i długo się utrzymywać dzięki kompensowaniu powszechnie występującego deficytu witaminy D w skórze.

GŁÓWNE SKŁADNIKI AKTYWNE

 • NANODYSKI™, 6 rodzajów kwasu hialuronowego, naturalny czynnik nawilżający PCA, heterozydy, analog witaminy D, wyciąg z granatu, heksapeptyd-37, seryna, trehaloza, kwas alginowy, wyciąg z granatu, woda bambusowa.

SERIA INFUSION

INFUZYJNE ODMŁADZANIE WYGLĄDU SKÓRY

Seria luksusowych kosmetyków przeznaczonych do bardzo aktywnej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej skóry dojrzałej.

Z zastosowaniem infuzyjnej technologii NANODYSKÓW™ wypełnionych retinolem, które zwiększają jego wnikanie w skórę nawet o 340%. Ponadprzeciętne właściwości kosmetyczne zapewnia również czyste źródło bioenergii odmładzającej komórki produkujące kolagen, elastynę i kwas hialuronowy oraz technologia „TRIKU” JONOWEGO.

ODKRYCIA

 • NANODYSKI™ – nowatorskie nośniki w postaci płaskich krążków, wypełnionych substancjami aktywnymi. Pokonują aż14 warstw komórek naskórka!
 • „TRIK” JONOWY – nowatorski sposób tworzenia kosmetyku, który zwiększa przenikanie substancji aktywnych. Polega na użyciu ich zjonizowanych cząsteczek w odpowiednich proporcjach i warunkach.

GŁÓWNE SKŁADNIKI AKTYWNE

 • NANODYSKI™, retinol, aktywne peptydy, kwas laktobionowy i hialuronowy, glukozyd MG6P, olej tsubaki, olej babassu, pigmenty biolipidowe, enzymy proteolityczne, czyste źródło bioenergii, aminokwasy, wosk jojoba.

SERIA PROGRESSIVE

MINIZABIEGI W PIELĘGNACJI DOMOWEJ – EFEKT „NOWEJ SKÓRY”

Intensywna kuracja odnowy biologicznej skóry dojrzałej, zmęczonej, wymagającej dogłębnej rewitalizacji

Seria została oparta na nowatorskiej koncepcji EKSFOLIACJI PROGRESYWNEJ™ na bazie kwasów i enzymów złuszczających, stosowanej w ofercie gabinetowej YONELLE MEDESTHETIC. Z uwagi na użyte wykorzystane techniki profesjonalne aplikowanie preparatów jest w istocie minizabiegiem kosmetycznym. Dzięki ich komplementarności i precyzyjnie określonym funkcjom skóra zostaje poddana generalnej renowacji. Następuje przyspieszenie spowolnionego z wiekiem cyklu odnowy naskórka i innych reakcji metabolicznych.

ODKRYCIA

 • NANODYSKI™ – nowatorskie nośniki w postaci płaskich krążków, wypełnionych substancjami aktywnymi. Pokonują aż 14 warstw komórek naskórka!
 • EKSFOLIACJA PROGRESYWNA™ – złuszczanie starych komórek naskórka i stymulacja powstawania nowych za pomocą kwasów i enzymów jednocześnie – nowość w profesjonalnych zabiegach estetycznych. Nowatorskie także jest użycie znanego w medycynie kwasu fitowego oraz połączenie kwasów mlekowego i glikolowego w kompleks amfoteryczny (patent amerykański), zapewniający ich kontrolowane uwalnianie i przedłużone działanie. Wynikiem tego jest progresja efektów.

GŁÓWNE SKŁADNIKI AKTYWNE

 • NANODYSKI™, kwas fitowy, kwas mlekowy, kwas glikolowy, kwas hialuronowy, enzymy, ekstrakt z Algi Śnieżnej, sprężysty fragment elastyny, heksapeptyd-37, ceramidy

Salon Kosmetyczny „Sonia” specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu medycyny kosmetycznej 
 • Zabiegi Cryolift

Metoda Cryolift  – ujędrnianie zimnem.

fundacja zdrowe życie kwidzyn Metoda Cryolift - ujędrnianie zimnemMetoda Cryolift Laboratorium Filorgi, stanowi symbiozę między działaniem produktów wysokiej jakości i efektem krioterapii. Cryolift uwalnia stabilne zimno o temperaturze -18ºC bezpośrednio na skórę nie wywołując uczucia dyskomfortu.

Badania poświęcone krioterapii doprowadziły do powstania teorii szoku termicznego, która sugeruje, że można uzyskać określony efekt terapeutyczny tylko, gdy temperatura zostaje obniżona natychmiastowo. W tym miejscu pojawia się zainteresowanie elektroniczną stabilizacją zimna, osiągniętego poprzez efekt Peltiera, ale także niezwykle precyzyjną kontrolą osiągniętej temperatury, jak i kontrolą jej krzywej narastania. Po zastosowaniu szoku termicznego na powierzchnię skóry, natychmiast następuje penetracja zimna do głębszych warstw. To pozwala na trzy główne działania: kontrolowane znieczulenie, dermoforeza i dotlenienie skóry.

Kontrolowane znieczulenie

Kriogeniczna aplikacja pozwala na natychmiastowe zahamowanie przewodzenia nerwowego i w ten sposób uzyskania lokalnego znieczulenie leczonego obszaru. Pozwala to na głębsze modelowanie bez wywoływania dyskomfortu u klienta.

Dermoforeza

Zimno wpływa bezpośrednio na poprawę mikrokrążenia w skórze. Przez reakcję fizjologiczną ciało wywołuje paradoksalny rozkurcz kapilar, by zrekompensować ochłodzenie skóry. Mechanizm ten polega na szybkim skurczu i rozkurczu naczyń krwionośnych, uzyskując w ten sposób efekt „pompujący”, to zjawisko jest określane mianem paradoksu naczynioruchowego. Zjawisko to pozwala na nadzwyczajną dystrybucję składników aktywnych na poziomie skóry.

Dotlenienie skóryzabieg_cryolift

Zjawisko paradoksalnego efektu naczynioruchowego aktywuje mikrokrążenie w skórze i w ten sposób ułatwia lepsze dotlenienie komórek skóry. Dotleniona komórka optymalnie zużywa swoje rezerwy energetyczne. Poza lepszą penetracją składników aktywnych, uzyskuje się polepszenie funkcjonowania komórek skórnych.

Celem zabiegu jest nadanie skórze gładkości przypominającej jedwab.

Przebieg zabiegu: zjawisko krioterapii wykorzystuje działanie ujemnych temperatur do celów terapeutycznych. Zabieg przeprowadza się za pomocą aparatu z sondą uwalniającą zimno o temperaturze od -10 do – 18C . Gwałtowne oziębienie skóry powoduje zwiększone mikrokrążenie, dotlenienie i odżywienie komórek oraz lepsze wykorzystanie wtłaczanych później składników aktywnych. Znakomicie ujędrnia skórę twarzy, szyi i dekoltu, unosi opadające policzki, w znaczny sposób zmniejsza tzw. chomiki. Może byc stosowany do ujędrniania skóry na brzuchu, biuście (np. po ciąży). Jest on całkowicie bezbolesny. Skóra odzyskuje jędrność, elastyczność oraz blask.

CRYOLIFT.CDDo wtłaczanych substancji należą:

-NCTF żel – kluczowy składnik wykorzystywany w mezoterapii Wyjątkowy kompleks polirewitalizujący – stanowi bombę składników odżywczych. Jest bogaty w witaminy, aminokwasy, koenzymy, kwasy nukleinowe i antyoksydanty. Posiada właściwości intensywnie regenerujące skórę. Stymuluje różnorodne reakcje biochemiczne w skórze.

-Kolagen żel – składnik intensywnie nawilżający Cząsteczki frakcjonowanego trójpeptydu kolagenu. Zatrzymuje wodę w tkankach łącznych. Silnie nawilża skórę.

-DNA żel – składnik silnie regenerujący Otrzymywany z kawioru łososia. Stosowany do syntezy protein z aminokwasów.

Rezultaty zabiegu: Odświeża i pobudza skórę. Przywraca owal i dawne rysy twarzy. Unosi opadające policzki i zmniejsza „chomiki”. Ujędrnia wewnętrzną część ramion, zwiotczałą skórę brzucha i biustu. Wspomaga leczenie rozstępów. 

SKIN JET

Wykonujemy zabiegi w oparciu o system SKIN JET, który łączy w sobie mikrodermabrazję, mezoterapię bezigłową, ultradźwięki oraz mikro-masaż pulsacyjny.

Zabiegi z rodziny SKIN JET charakteryzują się tym, że pozwalają uzyskać natychmiastowe, długotrwałe efekty, bez ubocznych, negatywnych skutków – po prostu skóra po zabiegu jest bez podrażnień i jest piękna – odmłodzona i wygładzona. Zabiegi aparatem SKIN JET, to 100% bezpieczeństwa podczas zabiegów.

FOT 1_MIKRODERMABRAZJA

Mikrodermabrazja, to szybkie, skuteczne, równomierne i bezinwazyjne usunięcie obumarłych komórek naskórka. Dzięki temu zostaje odblokowany dostęp do głębszych warstw skóry oraz następuje jej natychmiastowe wygładzenie.

FOT 2_ ULTRADŹWIĘKI

Ultradźwięki, to szybki transport produktów do głęboko położonych tkanek – sonoforeza (głowica kwarcowo – ceramiczna w polu magnetycznym).

FOT3_PULSATOR

AIR PULSATOR –mikro-masaż pulsacyjny, to dzięki niskiej częstotliwości działania oraz pulsacyjno – podciśnieniowemu masażowi limfatycznemu – następuje rozluźnienie tkanki i aktywacja cyrkulacji limfy. Umożliwia to lepszy transport cząsteczek do głębszych warstw skóry oraz pobudzenie wielu mechanizmów biochemicznych.

 

 

 

 

 

 • TRANSHORMA
 • TRANS – HYAL
 • COLLSILK
 • USUWANIE BLIZN POTRADZIKOWYCH I ROZSTĘPÓW
 • LECZENIE TRĄDZIKU
 • USUWANIE PLAM I PRZEBARWIEŃ
 • DERMTOX
 • GLYKOPEEL
 • AGҰPTOS
 • GUAM RAPIDA
 • ZABIEG NA RĘCE
 • XYLOGIC
 • MY PEEL

TRANSHORMA – fitohormony sojowe i hormon młodości DHEA

FOT4_MIKRODERMCelem zabiegu jest spłycenie zmarszczek, zwiększenie poziomu nawilżenia skóry, regeneracja kolagenu i elastyny , poprawa struktury i napięcia skóry, odnowa macierzy komórkowej oraz ulepszenie tkanki łącznej pomiędzy skórą właściwą a naskórkiem.

Przebieg zabiegu. Wykonujemy mikrodermabrazję i ultradźwięki. Po mikrodermabrazji za pomocą specjalnej głowicy kwarcowo – ceramicznej wprowadzamy preparaty Transhorma odpowiednie dla danej skóry, dlatego zabieg można wykonać dla skóry wrażliwej, normalnej, tłustej, młodej oraz dojrzałej, atroficznej ze zmarszczkami. Doskonałe efekty są również w pielęgnacji skóry po słońcu i wokół oczu.

Rezultaty zabiegu. Po wykonanym zabiegu skóra staje się aksamitnie gładka, silnie nawilżona, napięta, zagęszczona i jedwabista przez długi czas. Zabieg można wykonać jednorazowo lub w serii. Efektywna redukcja zmarszczek może osiągnąć – 64 %.

FOT5_MIKROMASAŻTRANS – HYAL – mezoterapia bezigłowa – system bez zastrzyków.

Celem zabiegu jest efektywne wprowadzenie do skóry kwasu hialuronowego o zmikronizowanej strukturze (taki sam, jaki naturalnie występuje w organizmie), by osiągnąć odnowę biologiczną bez konieczności stosowania zastrzyków.

Przebieg zabiegu. Wykonujemy mikrodermabrazję, mikro-masaż pulsacyjny oraz  sonoforezę . System SKIN JET łączy w skórze dwa hialuronowe systemy i bazuje na tworzeniu podwójnej sieci wiązań między powierzchnią skóry, a innymi jej warstwami. Nawilżenie powierzchni skóry jest zapewnione dzięki normalnie usieciowanemu produktowi TRANS – HYAL, natomiast w głębsze warstwy wnikają mikrostruktury wysokoprocentowego, czystego hialuronu.

Rezultaty zabiegu. Zostaje wypełniona w międzykomórkowej substancji podstawowej przestrzeń między kolagenem, elastycznymi włóknami i komórkami. Właśnie dlatego skóra może znowu gromadzić więcej wody. Możliwa jest redukcja zarówno płytkich jak i głębszych zmarszczek. Skóra jest zabezpieczona przed tworzeniem się wolnych rodników. Zyskuje świeży, gładki wygląd. Jest bardziej jędrna i elastyczna.

FOT6_ALLCOLLSILK – zdrowa skóra dzięki morskim składnikom.

Celem zabiegu jest wprowadzenie morskiego jedwabiu z włókien macicy muszli oraz morskiego kolagenu, otrzymywanego ze skóry łososia. Składniki te mają wpływ na zagęszczenie tkanek i nawilżenie skóry oraz utrzymanie wilgotności wewnątrz niej.

Przebieg zabiegu. Wykonujemy mikrodermabrazję, pulsacje i ultradźwięki.

Rezultaty zabiegu. Po zabiegu skóra jest wyraźnie odżywiona i nawilżona, wręcz nasączona substancjami odżywczymi. Wygląda jak po relaksującej i natłuszczającej kąpieli.

USUWANIE BLIZN POTRADZIKOWYCH I ROZSTĘPÓW.

FOT_7Celem zabiegu jest szybkie spłaszczenie i/lub spłycenie blizn i rozstępów.

Przebieg zabiegu. Wykonujemy mikrodermabrazję, pulsacje i ultradźwięki. W trakcie pulsacji wprowadza się preparat, który zawiera biologicznie czynne drożdże. Wspomniane drożdże zawierają lipoidy, polisacharydy, witaminy: B1, B2, H i D2 – dlatego skóra szybko osiąga stan biologicznej równowagi.

Rezultaty zabiegu. Po zabiegu skóra staje się miękka i łagodna. Wzmacnia się funkcja ochronna naskórka. Blizny są wyraźnie spłycone i mniej widoczne. Rozstępy są rozjaśnione i małowidoczne. Zalecana jest seria zabiegów, by uzyskać optymalny efekt.

LECZENIE TRĄDZIKU – bezbolesne oczyszczanie skóry twarzy i pleców.

8Celem zabiegu jest stabilizowanie wydzielania się łoju oraz działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne skór zanieczyszczonych, tłustych, podrażnionych, z trądzikiem, przetłuszczona strefa T – czoło, nos, broda.

Przebieg zabiegu. Wykonujemy mikrodermabrazję i ultradźwięki. Po mikrodermabrazji odblokowany jest dostęp do głębszych warstw skóry. Ultradźwiękami transportujemy w głąb skóry produkt beztłuszczowy i bezolejowy, który reguluje powstawanie sebum (łojotoku).

Rezultaty zabiegu. Pory są widocznie ściągnięte. Skóra jest matowa – nieświecąca. Dzieje się tak dzięki pohamowaniu wydzielania łoju. Zabieg przynosi wyraźną ulgę dla skóry i  odprężenie.

USUWANIE PLAM I PRZEBARWIEŃ – depigmentacja.

Celem zabiegu jest usunięcie plam posłonecznych, potrądzikowych, po ciąży, przebarwień hormonalnych i temu podobnych problemów.

Przebieg zabiegu. Wykonujemy mikrodermabrazję, dzięki której następuje delikatne usunięcie warstwy rogowej naskórka i ultradźwięki. Za pomocą ultradźwięków wprowadzamy (transferujemy) aktywne składniki. Dzięki temu oddziałujemy między innymi na melaninę i tyrozynę.

Rezultaty zabiegu. Skóra jest rozjaśniona i zanikają ciemne zmiany pigmentacyjne. Zabieg zapobiega również powstawaniu nowych zmian i hamuje działanie wolnych rodników. Najlepsze rezultaty są osiągane po serii zabiegów.

FOT9_DERMTOXDERMTOX – alternatywa dla zastrzyków przeciwzmarszczkowych

Celem zabiegu jest wygładzenie zmarszczek, poprawa konturu twarzy, lokowanie redukcji elastyny, aktywacja regeneracyjnej syntezy kolagenu.

Przebieg zabiegu: wykonujemy mikrodermabrazję, pulsacje i ultradźwięki. Zalecane dla kobiet i mężczyzn. Można stosować dla skór: starzejących się, z atrofią i zmarszczkami, skór cienkich i pomarszczonych. Do cery suchej i tłustej.

Rezultaty zabiegu: preparaty Dermtox są uznawane jako super hit w kosmetyce! Nie tylko zmniejszają zmarszczki, ale optymalnie naciągają tkanki. Dermtox, to nowe możliwości w wygładzaniu zmarszczek i poprawy konturu twarzy i co najważniejsze: BEZ UŻYCIA IGŁY.

GLYKOPEEL – podkreślenie piękna skóry i poprawa jej kondycji

Celem zabiegu jest wykonanie pilingu anti-aging, który w widoczny sposób poprawi kondycję skóry i wydobędzie jej naturalne piękno. WSKAZANIA: zmarszczki, utrata elastyczności, utrata blasku, przebarwienia, trądzik pospolity, nierówności skóry.

Przebieg zabiegu

fot_11_filorgaETAP 1 – PREPEEL. Oczyszczenie i przygotowanie do pilingu: Kwas glikolowy – kwas kojowy – lipoaminokwas – rumianek – oczar wirgilijski – kwas glicyryzynowy pH 4,5

ETAP 2 – PILING 70% (skóra przyzwyczajona do kwasu glikolowego) 50% (skóra normalna) 20% (skóra wrażliwa) ZŁUSZCZANIE, STYMULACJA, KOREKCJA, OCHRONA Kwas glikolowy – kwas kojowy – mącznica lekarska – morwa biała – witaminy A, C, E pH 1,6/1,8/2

ETAP 3 – POSTPEEL NEUTRALIZACJA I NAWILŻENIE Gliceryna – dwuwęglan sodu pH 8

ETAP 4 – MGIEŁKA DZIAŁANIE PRZECIWZAPALNE I ODNOWA ANTI-AGING

Oczyszczona woda morska – oligosole alg brunatnych – chityna – keratosiarczan morski – kwas glicyryzynowy – witamina B (d-Panthenol) – alantoina – sól PCA – mleczan sodu – fruktoza – glicyna – niacynamid – mocznik – inozytol, pH 6,5.

Rezultaty zabiegu: widoczne spłycenie zmarszczek, wzrost elastyczności cery, ubytek przebarwień, nierówności skóry i utraty blasku. Natychmiastowy efekt w postaci nabycia miękkości cery, oczyszczenia, nawilżenia. Pozbycie się stanów zapalnych, hiperpigmentacji, wolnych rodników.

fot_10_agyptosAGҰPTOS – pojędrnienie, modelowanie i wyszczuplanie sylwetki ciała.

AGYPTOS TO W PEŁNI NATURALNY I BEZPIECZNY SPOSÓB ODTOKSYCZENIA I POJĘDRNIENIA CIAŁA, ODPOWIEDNI DLA KAŻDEGO, KTO MARZY O ELASTYCZNEJ, ZDROWEJ I PEŁNEJ BLASKU SKÓRZE, ZGRABNEJ SYLWETCE. Fot_10_agyptos

Celem zabiegu jest zmniejszenie obwodu wybranych partii ciała (brzuch, pośladki, uda, biodra),  pomoc w walce z cellulitem i rozstępami, ujędrnienie i podniesienie pośladków oraz piersi.

Przebieg zabiegu. Wybrane partie ciała owija się bawełnianymi bandażami nasączonymi specjalną glinką. Glinka jest skomponowana z kilku rodzajów osadów morskich i ekstraktów roślinnych. Substancja, którą nasączone są bandaże zawiera bardzo wiele potrzebnych organizmowi minerałów. Komórki skóry, aby móc je przyjąć, pozbywają się zalegających toksyn. Sprzyja to szybszej przemianie materii, lepszemu przepływowi limfy – a co za tym idzie sprawniejszej walce z otyłością, cellulitem i rozstępami. Wypychanie toksyn z komórek jest na tyle skuteczne, iż zdarza się, że bandaże zdejmowane z pacjentów wydzielają zapachy przyjmowanych przez nich wcześniej używek – kawy, papierosów.

Rezultaty zabiegu. Następuje zmniejszenie obwodu wybranych partii ciała, jego ujędrnienie i podniesienie pośladków, piersi. Agyptos wspomaga także leczenie chorób reumatoidalnych, bezsenności, a nawet alergii. Działa kojąco na dolegliwości klimakterium. Zabieg polecany jest również osobom z chorobami skóry.

GUAM RAPIDA – algoterapia, czyli skuteczna metoda w walce z nadwagą i cellulite.

Celem zabiegu jest redukcja obwodu talii, bioder, ud i pośladków, poprawienie jędrność i elastyczności skóry, spłycenie rozstępów i cellulite.

Przebieg zabiegu. Niewielką ilość preparatu Guam Rapida nakładamy na miejsca z problemami skóry i sylwetki delikatnie masując. Następnie całość owijamy folią kosmetyczną i przykrywamy klientkę ciepłym kocem. Po upływie 10-15 minut preparat zmywamy wyłącznie letnią wodą.

Rezultaty zabiegu Błyskawicznie wyszczupla: pośladki, biodra, brzuch, uda. GUAM należy obecnie do najskuteczniejszych metod błyskawicznego modelowania sylwetki, redukcji cellulite i tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty w postaci ubytku kilku centymetrów w talii, brzuchu i udach widoczne będą już po pierwszym zabiegu.

ZABIEG NA RĘCE – ulga dla skóry starzejącej się, suchej, łuszczącej się.

Celem zabiegu jest wygładzenie skóry rąk, ich nawilżenie, pojędrnienie.

Przebieg zabiegu. Wykonujemy mikrodermabrazję i ultradźwięki. Wprowadzane są różne preparaty, które zawierają między innymi mukopolisacharydy, lecytyna, witamina A i inne.

Rezultaty zabiegu. Ręce po zabiegu są przyjemnie gładkie, silnie nawilżone i pojędrnione. Uzyskuje się wyraźną poprawę ogólnego wyglądu dłoni.

Rodzina zabiegów serii XYLOGIC

Salon Kosmetyczny „Sonia” specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu medycyny kosmetycznej. Barbara Szałapska jest ekspertem marki: http://www.xylogic.pl/gabinety/  

XYLOGIC – nowa jakość nowoczesnej kosmetologii.

Xylogic to marka interwencyjna, zawierająca zarówno preparaty towarzyszące zabiegom medycyny estetycznej (do użytku przez profesjonalistów) jaki i preparaty podtrzymujące efekty terapii profesjonalnej – preparaty do pielęgnacji domowej.

To wyjątkowo skuteczne preparaty do pielęgnacji twarzy i ciała stworzone w odpowiedzi na najczęściej występujące problemy skóry związane z upływem czasu – zmarszczki, pękające naczynka oraz przebarwienia.

Bezpieczeństwo i skuteczność składników aktywnych zawartych w preparatach zostały potwierdzone badaniami klinicznymi i naukowymi. Dzięki temu preparaty Xylogic są rekomendowane przez lekarzy. Linię Xylogic stworzono przy użyciu najnowocześniejszych technologii, a w procesie produkcji wykorzystano innowacyjne receptury zawierające optymalną ilość składników aktywnych.

Xylogic to nie tylko codzienna pielęgnacja, ale również doskonałe uzupełnienie i podtrzymanie efektów zabiegów medycyny estetycznej.

Xylogic koncentruje się na głównych problemach związanych ze starzeniem się skóry:

-popękane naczynka -przebarwienia skóry

-zmarszczki, utrata jędrności i blasku

W ofercie Salonu Kosmetycznego „SONIA” znajdziecie między innymi: MY PEEL

Linia MY PEEL to NOWOŚĆ Xylogic Professional – stanowi odpowiedź na potrzeby Pacjentów.

To powierzchowne pilingi chemiczne, stworzone przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Doskonale poprawiają kondycję skóry i likwidują niedoskonałości.

Aby uzyskać jak najlepsze efekty terapeutyczne, każdy zabieg pilingu chemicznego MY PEEL powinien zostać rozszerzony o dodatki do zabiegów w ampułkach Xylogic Professional. Dzięki temu można samodzielnie opracowywać unikalne protokoły zabiegowe, odpowiadające indywidualnym potrzebom Pacjentów. Wysokostężone, stabilne substancje aktywne w ampułkach zapewniają dużą skuteczność i wydłużone w czasie działanie oraz wysoki profil bezpieczeństwa w stosowaniu.

– Zabiegi z serii: ANTI-AGE

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem postępującym wraz z upływającym czasem.

Z wiekiem zmniejsza się biologiczna aktywność komórek naszego organizmu, zdolność do regeneracji i odnowy komórkowej. Starzenie się skóry jest procesem złożonym, a pierwsze jego oznaki pojawiają się już ok. 30 roku życia. Jedną z takich oznak jest spadek poziomu nawilżenia i elastyczności skóry.

Komórki tracą zdolność do wiązania wody i zatrzymywania jej w naskórku. Zmniejsza się aktywność gruczołów łojowych, w związku z czym dochodzi do uszkodzeń płaszcza hydrolipidowego, który pełni funkcję naturalnej bariery ochronnej skóry. Przyczyną pogłębiającej się suchości jest również zmniejszenie ilości ceramidów (lipidów decydujących o stopniu nawilżenia i elastyczności skóry) w naskórku i naturalnego czynnika

ANTI-REDNESS

Zaburzenia w krążeniu skórnym, rumień czy teleangiektazje mogą pojawić się przy każdym typie cery, niezależnie od wieku. Najczęściej problem skóry naczyniowej pojawia się u osób ze skórą wrażliwą, suchą, delikatną, skłonną do alergii. Cera naczyniowa wymaga stosowania odpowiednich preparatów, które zawierają substancje wzmacniające i uszczelniające naczynia krwionośne.

Więcej informacji, opis preparatów i zabiegów znajdziecie Państwo na stronie oficjalnej firmy Xylogic, gdzie Barbra Szałapska jest EXPERTEM MARKI. http://www.xylogic.pl