24 Cze

Tak jak 60 milionów lat temu, czyli wizyta w hiperbarii u doktora Jana Pokrywki

24 Czerwca 2014. Kłodzko.

Są takie chwile w życiu człowieka, że wie, iż to co właśnie się dzieje zapamięta na całe życie. Tak było w Kłodzku u doktora Jana.

Wizytę zorganizowal Alex Polański, który doktora zna od dawna i łączą ich bliskie relacje. O doktorze Pokrywce trudno było coś nie wiedzieć. Jego metody leczenia są niezwykłe, a ich skuteczność sięga 90% wyleczeń nawet z najcięższych chorób. Na You Tube aż roi się od wywiadów z doktorem. Warto tam zajrzeć.

Doktor Jan jest również twórcą Akademii Długowieczności, którą oparł o 4 filary. Jednym z nich jest przebywanie w warunkach podobnych do tych, jakie panowały na Ziemi przed milionami lat. No właśnie… idziemy do hiperbarii.

Doktor Jan przywitał nas życzliwym spojrzeniem i przyjaznym uśmiechem. Od razu zaprosił do hiperbarii, w której stara się jak najczęściej przebywać, szczególnie w porze lunchu. Hiperbaria, to jakby nieduży dom, ale tylko z pozoru. Tak naprawdę jest to przemyślana konstrukcja, trochę jak statek kosmiczny, która musi wytrzymać niezwykłe obciążenia. Wewnątrz panuje ciśnienie 1500 hektopascali ! poziom tlenu dochodzi do 40%, a dwutlenku węgla przekracza 2 %. Żeby tam wejść, należy przejść przez superszczelną śluzę, która ma za zadanie wyrównać ciśnienia. Wow! Aż uszy zatkało…

Doktor twierdzi, że tak naprawdę jest to „Naturobaria”, bo takie warunki są optymalne i naturalne dla człowieka. W takich powinniśmy przebywać, to bylibyśmy wyżsi i długowieczni. A tak, to się skarłowacieliśmy. Hiper baria, gdzie będzie 2000 hektopascali dopiero jest w zamysłach doktora.

Od doktora otrzymaliśmy z dedykacją jeszcze „ciepłą” książkę jego autorstwa: „Na zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu”. Dzięki Fundacji już 90 osób zapoznało się już z jej treścią. To niezwykła publikacja, która zmienia raz na zawsze podejście do zdrowia.

Fot. Roman Szałapski.
20140623_140121
2014-06-24Hiperbaria ma kształt walca po to, by był równy rozkład ciśnień wewnątrz. Na zdjęciu: od lewej: doktor Jan Pokrywka, Barbara Szałapska i Alex Polański.